Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Zer0

Zer0

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Zer0 programı, bilgisayarınızda bulunan dosyaları güvenle ortadan kaldırmak ve yine erişilmelerini yasaklamak için hazırlanmış bir dosya silme programı olarak karşımıza çıktı ve fiyatsız olarak kullanılabiliyor. Bazı kullanıcılarımız zati dosyaları Windows kullanarak silebiliyoruz, o halde neden böyle bir program kullanalım diyeceklerdir. Onlar için bu harekâtın özelliklerinden azıcık bahsedelim.

Windows’un sıradan dosya silme prosedürü, silinen dosyaları statik diskten kaldırmıyor ve onarı görmezden gelerek gelecekte üzerlerine başka dosyaların yazılmasına izin veriyor. Dolayısıyla, silindiğini sandığınız dosyalar reelinde disk üzerinde fiziksel olarak varolmaya devam ediyorlar ve bu mesele ne yazık ki silinen dosyaların basitçe geri döndürülmesine izin veriyor.

Zer0 sayesinde silinen dosyaların geri dönüşümü olanaksız bir hale geliyor ve böylece kullanıcı bilgilerinin saklılığı ve güvenliği korunmaya devam ediyor. Program bunu reelleştirmek için sildiğiniz dosyaların üzerine yine ve yine gelişigüzel bilgiler yazıyor. Bu gelişigüzel bilgiler sayesinde altta kalan reel bilgiler erişilemez derecede zarar görmüş bir hale geliyorlar ve bir daha hiçbir kurtarma programıyla kurtarılamıyorlar.

Çek vazgeç yardımına sahip olan uygulama, dosyaları silmeniz için onları yalnızca programın üzerine vazgeçmenizle çalışmaya başlıyor. Böylece anında ve tek seferde onlarca değişik dosyayı silmek muhtemel hale geliyor. Her bilginin üzerinden çok rakamda yazma operasyonu yapılması sebebiyle büyük ebatlı dosya ve dosyaların silinmesi azıcık zaman alabiliyor fakat rastgele bir takılma ya da kilitlenme ile karşılaşmak muhtemel değil.

Çok çekirdekli harekâtçıların tüm çekirdeklerini bereketli bir biçimde kullanabilen Zer0’ya göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

Zer0 BENZER İÇERİKLER
Zer0 YAPILAN YORUMLAR