Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Zekr

Zekr

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Zekr, Kur’an-ı Kerim ayetlerini ve çevirilerini görüntüleme, arama ve dinleme programı. Türkçe olarak kullanılabilen program Kur’an’ı kavrayarak okumak isteyenler, detaylı olarak araştırmak isteyenere hitap ediyor. Sarih kaynak kodlu olması ve fiyatsız indirilebiliyor olması da hoş.

Windows işletim sistemli bilgisayar kullanıcılarına müteveccih hazırlanan Kur’anı Kerim programının karşılama ekranı ayet, ayet hakkında bilgiler kaçıncı sure, ayet rakamı, cüz ve nüzul rakamı, dinleme ve arama kısmından oluşuyor. Dilediğiniz surenin dilediğiniz ayetine süratlice erişebilmeniz için ayrıca bir tercih menüsü yer alıyor. Gelişmiş arama menüsünden merak edilen bir mevzu hakkında bilgiye erişmek oldukça basit. Okuma ölçüyü, cuz, sure, hizip, ayet, sayfa gibi kriterlerle hudutlandırma alternatiflerinin olması da günlük olarak kumpaslı okuma yapmaya destekçi olması açısından şahane olmuş.

Türkçe Kur’an meallerini aktarma seçeneği de sunan program dediğim gibi Kutsal Kitabımız Kur’an’ı kavrayarak okumak isteyenlere müteveccih hazırlanmış, ayrıntılı ve pak arayüzüyle istenilen bilgiye erişme ihtimali tanıyor.

Anekdot: Programın çalışması için Java kurmanız gerekiyor. Java yüklü olduğu halde “Failed to find Java VM” yanılgısı alıyorsanız, programın 32-bit versiyonunu indirip kurun.
Not2: Programı Türkçe kullanmak için Tools – Options – Language altında Turkish olarak seçmeniz ve OK ile onaylamanız gerekiyor.
Not3: Türkçe mealler yüklü gelmiyor. http://zekr.org/resources.html adresinden indirip programda Taşıtlar – Ekle – Meal ile indirdiğiniz zipli dosyayı gösterip sonrasında Görünüm – Meal altından indirdiğiniz meali göstermeniz gerekiyor.

Zekr BENZER İÇERİKLER
Zekr YAPILAN YORUMLAR