Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Windows'u yenile

Windows’u yenile

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Refresh Windows, Microsoft tarafından pak Windows 10 montajı harekâtını basitleştirmek emeliyle geliştirilmiş bir Windows 10 montaj taşıtı.

Şu an için yalnızca Windows 10 Insider önizleme versiyonuna sahip bilgisayarlarda kullanılabilen yazılım esas olarak bilgisayarınızı afaki ek yazılım ve uygulamalardan kurtararak pak bir Windows 10 kopyasıyla kullanmanızı sağlıyor. İçerisinde Windows 10 yüklü olarak gelen bilgisayarlarda bir hayli ek yazılım ve uygulama da yüklü geliyor. Gereksinimimiz olmayan bu uygulama ve yazılımlar bilgisayarınızı yavaşlatabiliyor, afaki yer kaplayabiliyor. İşte Refresh Windows sayesinde bu cins ek yazılım ve uygulamalardan kurtulabiliyor, Windows 10’u en yalın haliyle kullanabiliyorsunuz.

Refresh Windows bilgisayarınıza internetten Windows 10 Insider önizleme versiyonunun kalıp dosyasını indiriyor ve bu kalıp dosyasını kullanarak Windows 10 montaj harekâtını başlatıyor. İlerleyen yarıyılda bu vasıtanın Windows 10 önizleme versiyonu yerine Windows 10 final versiyonu için de kullanılabilir hale getirilmesine çalışılmakta. Refresh Windows kullanmadan evvel şu noktalara dikkat etmenizde fayda var:

– Refresh Windows kalıp dosyası indirmek için internet iletişimine gereksinim dinliyor. 3 GB etrafındaki bu kalıp dosyasını indirirken internet kotanızı göz önünde yakalamanızı nasihat ediyoruz.

– Refresh Windows şu an için Windows 10 Insider önizleme versiyonunu indiriyor, başka bir deyişle final versiyonu için henüz kullanılamamakta. Bu önizleme versiyonu geliştirilmekte olduğu için sisteminizde muhtelif yanılgılar ve beklenmedik çökmeler karşınıza çıkabilir, bu da çalışamlarınızın kaybolmasına neden olabilir.

– Refresh Windows’u kullanıp Windows 10 yüklediğinizde mevcut Windows 10 versiyonunuzda yüklü olan tam 3. parti uygulamalar silinecektir Office uygulamaları da dahil. Ayrıca bilgisayar üreticiniz tarafından yüklenmiş olan yazılımlar ve teçhizat sürücüleri de silinecektir. Refresh Windows kullanıcılara silinen uygulama, sürücü ve yazılımlar için kurtarma ve geri gertirme alternatifi sunmamaktadır.

Windows’u yenile BENZER İÇERİKLER
Windows’u yenile YAPILAN YORUMLAR