Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
WhatsApp Business & Live Chat

Whatsapp

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Normal olarak, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp ancak mobil cihazlarda (Android, iOS, Windows Phone ve Blackberry) kullanılır, sadece uygulamanın yepyeni PC ve Mac sürümü ile, nihayetinde masaüstünüzden kullanabilirsiniz! Tek yapmanız ihtiyaç duyulan, WhatsApp programını kurmaktır, böylece arkadaşlarınızla doğrudan Mac yada Windows PC’nizden sohbet edebilirsiniz. Şimdiye kadar iyi iş görünse de, harika olmaktan uzaktır.

WhatsApp Web şimdi yerel bir uygulama
Belki de WhatsApp Web’in farkındaydınız – web tarayıcınızdan kullanabileceğiniz versiyon. PC için WhatsApp tam olarak aynıdır, sadece kullanmak için bir tarayıcı açmanız gerekmez.

PC için WhatsApp uygulaması, uygulamanın mobil sürümüne fazlaca benzer, bu yüzden günlük kullanımdaysanız, işlevlerinin asılmasını uzun sürmeyecektir. Bu sürüm, görmeyi beklediğiniz her şeyi sunar (ancak daha büyük bir ekranda), fotoğraf, belge ve notları sohbet etme, gönderme ve alma, öbek oluşturma ve idare etme, profil resminizi değişiklik yapma vb.

Her şey fazlaca iyi geliyor, sadece tatbik için birtakım sınırlamalar var. Örneğin, konumunuzu paylaşmanıza izin vermez ve yeni kişiler eklemenize de izin vermez.

Evet, PC için WhatsApp, yaşamı artık biraz daha kolaylaştıran bir seçenek olsa da, mobil cihazınızı derhal her zaman değiştirecek bir şey değil.

Her şeyin bir “ama”
Uygulamanın PC sürümünü kullanmaya başlamak için, ilkin WhatsApp Web’de yaptığınız gibi, mobil cihazınızı kullanarak QR kodunu taramanız gerekir. Bu prosedürle alakalı herhangi bir sorunuz varsa, eksiksiz bir eğitici için buraya tıklayın .

Kodu taradıktan sonra telefonunuza kaydettiğiniz WhatsApp hesabı, PC’nizde yeni olanla ilişkilendirilecek ve sohbet etmeye başlayabilirsiniz!

Masaüstü sürümündeki seçenekler güzelce düzenlenmiştir (Android için WhatsApp’ı hatırlatır). Gerçek şu ki, ihtiyacınız olan her şeyi bulmanız oldukça fazla çaba gerektirmiyor ve ancak klavye sayesinde oldukca daha hızlı bir şekilde sohbet etmek için bir zevk. Bir internet kameranız ve / veya mikrofonunuz varsa, fotoğraf / video / ses klipleri gönderme imkanınız da vardır.

PC versiyonunu kullanmanın bir başka güzel yanı, internet bağlantılarının mobil cihazlardan daha süratli olma eğiliminde olmasıdır, bu yüzden veri transferleri fazlaca daha hızlıdır ve ileriye doğrudur.

Sonuçta, PC için WhatsApp sadece iyi çalışıyor, ama tamamen sizin telefonunuza bağlı. Doğrudan PC’nizden söyleşi edebilirsiniz, ancak mobil cihazınızın her zaman bağlı olması icap eder. Bu sınırlama göz önünde bulundurulduğunda, her birinin kendi bağımsız masaüstü sürümlerine haiz olan LINE ve Telegram benzer biçimde rakiplerinin peşinde yer ediniyor.

Beklemeye değer miydi?
WhatsApp kullanıcıları çağlar için bir masaüstü sürümü istiyorlardı ve sonucunda,% 100 olmadıklarına rağmen beklediler. Sürüm son aşama iyi çalışmasına ve mobil sürümle hemen hemen aynı özelliklere haiz olmasına rağmen, en önemli özelliklerden birine sahip değildir – bağımsız emek verme yeteneği. Yalnızca uygulamayı 2014 yılında geri alan Facebook’un bu kusuru fark edeceğini ve bir sonraki güncellemede hoş bir sürpriz yaşayabileceğimizi umuyoruz.

AVANTAJLAR
Mobil tatbik ile derhal hemen aynı seçeneklerin tümünü sunar
Klavyeyi kullanarak sohbet etmek oldukça daha süratli
Uygulama ve PC içinde reel zamanlı senkronizasyon sağlar
İyi tasarlanmış arayüz


DEZAVANTAJLAR
Kullanabilmek için mobil cihaz bağlı olmalıdır.
Bazı seçenekler noksan

WhatsApp Web’in en büyük sorunlarından biri bilgisayarınızda kullanmak için uyumlu bir tarayıcı çalıştırmanız gerektiğidir. Neyse ki, bu bağımsız masaüstü istemci versiyonunu kendi penceresi arasında çalıştırmak kolay ve Web versiyonunun tüm özelliklerine de haiz.

Tıpkı web tarayıcı versiyonunda olduğu benzer biçimde programı, parlak zeka telefonunuzdaki Whatsapp’ın kendi içinden yapabileceğiniz bir QR kodunu tarayarak telefonunuzla eşleştirmeniz gerekir. Sadece, tatbik menü çubuğu arasında WhatsApp olarak adlandırılan ikona tıklayın.Daha sonra, tüm sohbetleriniz, konuşmalarınız, kişileriniz eş zamanlanır ve siz de sıkıntı yaşamadan bilgisayarınızdan iletişime girebilirsiniz.

Grupları yönetirken, bildiri alıp gönderirken masaüstünüzle entegre olan kamerayı çektiğiniz fotoğrafları ve videoları göndermek için kullanabilirsiniz (bir tane mevcutsa). Tek engelleme bahsettiğimiz benzer biçimde, kurulu olması icap eder ve masaüstünüzde kullanmak için iOS yahut Android üzerinde çalışıyor olması icap eder.

Facebook’tan WhatsApp

WhatsApp Messenger, Android ve öteki zeki telefonlarda kullanılabilen ÜCRETSİZ bir mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp, aileniz ve arkadaşlarınıza mesaj alıp göndermenizi sağlamak için telefonunuzun İnternet bağlantısını (4G/3G/2G/EDGE yada varsa Wi-Fi) kullanır. Mesaj, arama, resim, video, belge ve Sesli Mesaj gönderip alabilmek için SMS’ten WhatsApp’a geçiş yapın.

NEDEN WHATSAPP KULLANMALISINIZ?

• ÜCRETSİZ: WhatsApp, ailenize ve arkadaşlarınıza ileti gönderebilmenizi ve onları arayabilmenizi sağlamak için telefonunuzun İnternet bağlantısını (4G/3G/2G/EDGE yada varsa Wi-Fi) kullanır. Bu sayede, gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar için ödeme yapmanıza gerek kalmaz.* WhatsApp’ı kullanmak için herhangi bir üyelik ücreti ödemenize gerek kalmamıştır.

• MULTİMEDYA: Fotoğraf, video, belge ve Sesli Mesaj gönderip alabilirsiniz.

  • ÜCRETSİZ ARAMA: WhatsApp araması özelliğiyle ailenizi ve arkadaşlarınızı başka bir ülkede olsalar bile ücretsiz arayabilirsiniz.* WhatsApp aramaları telefonunuzun konferans paketindeki dakikalar yerine İnternet bağlantınızı kullanır. (Not: Veri ücretleri uygulanabilir. Ayrıntılar için sağlayıcınıza başvurun. 155 Polis İmdat ve diğer acele hizmet numaralarına WhatsApp vasıtasıyla ulaşılamamaktadır).

• GRUP SOHBETLERİ: Arkadaşlarınızla ve ailenizle rahatlıkla iletişimde kalmak için öbek sohbetlerini kullanabilirsiniz.

• WHATSAPP WEB: Bilgisayarınızın tarayıcısını kullanarak WhatsApp mesajları gönderebilir ve alabilirsiniz.

• ULUSLARARASI ÜCRET YOK: Farklı ülkeler içinde WhatsApp mesajı gönderirken ek ücret ödemeniz gerekmez. Dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarınızla sohbet edin, internasyonal SMS ücretlerinden kurtulun.*

• KULLANICI ADLARINA VE PIN KODLARINA HAYIR DEYİN: Bir adet daha kullanıcı adı yada PIN kodu hatırlamanıza ne gerek var? Tıpkı SMS benzer biçimde WhatsApp da telefon numaranızı kullanır ve telefonunuzun rehberiyle sorunsuz bir biçimde entegre olur.

• OTURUMUNUZ HEP AÇIK: WhatsApp ile oturumunuz her zaman açıktır. Bu sayede hiç bir mesajı kaçırmazsınız. Artık oturumunuzun aleni mı yoksa kapalı mı olduğunu düşünmenize gerek yok.

• KİŞİLERİNİZLE HIZLA İLETİŞİME GEÇİN: WhatsApp kullanan kişilerinizle hızlı ve basit bir halde iletişime geçebilmeniz için telefon rehberinizden faydalanıyoruz. Böylece zor akılda kalan kullanıcı adlarını eklemenize gerek kalmıyor.

• ÇEVRİMDIŞI MESAJLAR: Bildirimlerinizi kaçırdığınızda yada telefonunuzu kapattığınızda WhatsApp, son mesajlarınızı uygulamayı kullandığınız bir sonraki sefere kadar saklar.

• VE ÇOK DAHA FAZLASI: Konumunuzu paylaşın, kişi bilgisi gönderip alın, özel arka planlar ve bildirim sesleri belirleyin, tek seferde birden oldukça kişiye toplu bildiri gönderin ve oldukça daha fazlasını yapın!

Whatsapp YAPILAN YORUMLAR