Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Tebeşir

Tebeşir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Bilgisayarlarında çizim yapmak isteyenlerin sahip oldukları alternatifler arasında genellikle Windows’un kendi Paint uygulamasını kullanmak ya da binlerce dolarlık profesyonal uygulamalara para vermek var. Fakat her iki gidişat da gereksinimleri karşılamakta oldukça beceriksiz oluyor ve hem süre hem de nakit istikametinden kullanıcıları hasara uğratıyor. Dolayısıyla Krita gibi çizim yapma uygulamaları iyi bir çizim tecrübeyi için mecbur hale geliyor.

Krita basit kullanıma sahip olan ve tüm vasıtalara en basit yoldan erişebileceğiniz fiyatsız bir çizim programı. Sahip olduğu özellikleri kullanırken rastgele bir meseleyle karşılaşmak muhtemel değil ve hem karakalem hem de renkli çizimleri reelleştirmek muhtemel.

Sahip olduğu esas özellikleri listelemek gerekirse;

Desenli ve düz çizim fırçaları Kalemler, spreyler ve baskılar Vektörel çizim vasıtaları Döndürme, kırpma, yine ebatlandırma Geometrik biçimler ekleme Resim ve fotoğraf filtreleri Tabakalı çalışma olanakları Ayrıntılı renk yönetimi

Pek çok dosya formatını içerisine alabilen ve böylece başka programlarda hazırlanan dosyaları da tertip edebilen programın kayıt yapabildiği formatlar şu biçimde;

.kra OpenRaster document PSD PPM PGM PBM PNG JPEG-2000 JPEG BMP XBM TIFF EXR PDF

Şayet kolay, anlaşılır ancak hoş neticeler elde edebileceğiniz fiyatsız bir çizim programı arıyorsanız netlikle göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

Tebeşir BENZER İÇERİKLER
Tebeşir YAPILAN YORUMLAR