Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Taze Boya

Taze Boya

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Fresh Paint, çocuklar kadar erişkinlerin de kullanacağı nitelikte bir çizim ve boyama uygulaması ve Microsoft imzasını taşıyor. Windows 10 tablet ve bilgisayarlarda kullanılabilen uygulamada kendinizi gerçekten bir kağıda / tuale çizim yapmıyormuş gibi sezmenizi sağlayan stylus yardımı da bulunmakta.

Türkçe olarak ta kullanılabilen Fresh Paint uygulamasının Windows 10 versiyonunda hem görsel açıdan hem de kullanılabilir olarak bir hayli yenilik bulunuyor. Önizleme versiyonunda karşımıza çıkan uygulamada sıfırdan çizimler yapabildiğimiz gibi kamera ile sürüklediğimiz ya da kitaplığımızdaki bir fotoğrafı aktararak ta üzerinde boyamalar, çizimler asıllaştırabiliyoruz. Bunların haricinde çocuklar için özel hazırlanmış boyama yapabilecekleri renksiz çizimler de bulunmakta.

Windows 10 tabanlı tüm aygıtlarla geçimli olan, natürel ki dokunmatik aygıtlarda daha zevkli, cümbüşlü bir kullanım sunan boyama – çizim uygulamasının en hoşlandığım özelliği boyama ekranı oldu. Her çeşit boyamaya mermi kalem, sulu boya, yağlı boya uygun fırça bu ekranda karşımıza çıkıyor. Harika planlanmış fırçaların ne kadar iz vazgeçeceğini bile ayarlayabiliyoruz. Renk tercihini yapıp doğrudan fırçayı vurabildiğimiz gibi, renkleri –tıpkı reeldeki gibi- bir yerde karıştırıp değişik renkler elde etmemiz, sık kullanacağımız renkler için kısayol oluşturmamız da muhtemel. Natürel ki bırakılmaz taşıtımız silgi de bu ekranda bulunmakta.

Uygulamada öbür bir alakamı sürükleyen nokta da “Bana esin ver” alternatifi oldu. Sıfırdan bir fotoğraf çizeceksiniz ancak kafanızda bir şeyler oluşmuyor. Buraya tıklıyorsunuz ve arama paketine fotoğrafın temasını giriyorsunuz. Misalin; manzara fotoğrafı çizeceksiniz. Manzara yazıp arattığınızda Bing’in yüksek çözünürlüklü manzara fotoğrafları karşınıza geliyor ve sonra çiziminize başlıyorsunuz.

Boyama yapmayı hoşlanan bir çocuğunuz varsa ya da dijital civarda çizim yapmayı beğeniyorsanız Fresh Paint, Windows 10 makinenizde kullanabileceğiniz en iyi çizim uygulaması. Fiyatsız ve Türkçe olduğunu da tekerrür anımsatayım.

Taze Boya BENZER İÇERİKLER
Taze Boya YAPILAN YORUMLAR