Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
SunsetScreen

SunsetScreen

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

SunsetScreen programı, bilgisayarınızın monitörünün yaydığı renk sıcaklığını değiştirebilmek için kullanabileceğiniz fiyatsız vasıtalar arasında yer alıyor. Programın esas emeli, renk sıcaklığının geceleri ve akşamları değiştirilmesini sağlayarak daha rahat uykuya dalmanıza destekçi olmak.

Çünkü monitörlerden çıkan mavi ışınların, uyku hormonu salgılanmasına mani olduğu ve bu sebeple uyku niteliğini bozduğu öğreniliyor. Bu ışığın yasaklanması için monitörün yaydığı görüntünün renginin değiştirilmesi gerekiyor ve böylece natürel bir ışık yayması muhtemel hale geliyor. Natürel ışığa maruz kalan gözlerin uykuya daha basit adapte olduğu ve gece saatlerinde göze zarar veren mavi ışınlardan korunduğu da öğreniliyor.

Uygulamayı kullanırken güneşin doğduğu saati ayarlamanız ve günün ne kadar süreceğini tanımlamanız gerekiyor. Bunun ardından natürel tonlara geçiş sürecinin ne kadar uzun olacağını da seçtikten sonra tek yapmanız gereken gece ve gündüz renk skalasını kendi neşenize göre ayarlamak. Daha basit bir biçimde gece uykusuna dalmak için bilgisayar başındaki son saatlerinizde ekranın olabildiğince mavi tonundan temizletilmiş olması gerektiğini de unutmamalısınız.

Dileyenler parlaklık, kontrast gibi kıymetler üzerinde farklılık yaparak hem gündüz hem de gece saatleri için daha uygun görüntüler de elde edebiliyorlar. Bu anlamda programın yeterince geniş alternatifler sunabildiğini belirtmek gerekiyor.
Bilgisayarın sistem kaynaklarını pek de harcamayan ve arkaplanda meselesiz bir biçimde çalışan SunsetScreen programı, göz sızılarınız, yanma ve kızarma gibi şikayetleriniz varsa onlara mani olabilmek için de kullanılabiliyor. Çünkü bazı gözlerin ekrandan gelen mavi ışınlara karşı hassasiyeti olduğu öğreniliyor. Gözlerine ve uykusuna değer katanların kullanmadan geçmemeleri gereken programlardan birisi olduğunu düşünüyorum.

SunsetScreen BENZER İÇERİKLER
SunsetScreen YAPILAN YORUMLAR