Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Skype Çevirmeni

Skype Çevirmeni

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Skype Translator, yabancı dil meselesinden dolayı gerek yurt dışındaki dostlarınızla gerekse de iş dostlarınızla konuşmakta güçlük sürüklüyorsanız netlikle Windows 8.1 üzeri makinenize indirip sınamanız gereken bir anlık sesli ve yazılı tercüme uygulaması.

Dil manisini ortadan kaldıran eşsiz bir görüntülü veya sesli çağrı uygulaması olan Skype Translator önizleme versiyonu olarak karşımıza çıkıyor ve kesintisiz aktüellenerek kalitesini çoğalıyor. Windows 8.1 tablet veya bilgisayarınıza fiyatsız indirip sınayabileceğiniz uygulamanın çevirdiği diller arasında şu anda Türkçe bulunmuyor ve yalnızca İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve Mandarin dillerinde kullanılabilir gidişatta.

Windows 8 üzeri makinelerde önyüklü gelen çağdaş Skype uygulamasına eş arayüz ile gelen Skype Translator uygulamasının en ehemmiyetli özelliği konuşmayı anlık olarak çevirebilmesi. Başka Bir Deyişle karşı tarafa mesajınızı yazdıktan sonra uzun müddet konuşmanın çevrilmesini beklemiyor, tıpkı reel yaşamda konuşur gibi irtibat kurmuş oluyorsunuz. Uygulama konuştuklarınızı anında çevirebilmenin yanında yazdığınız bir metnide de çevirebiliyor. En ehemmiyetlisi metin tercümeleri Google Translate’deki gibi devrik ve anlaşılamaz tümceler halinde değil, ilk okuyuşunuzda kavrayabileceğiniz kadar nitelikli bir tercümeden oluşuyor.

İş dostlarınızla uzaktaki yabancı arkadaşlarınızla dil manisine takılmadan ister yazılı isterseniz de görüntülü olarak irtibat kurmanıza takviyeci olan Skype Translator uygulamasının kullanımı da oldukça kolay. Görüntülü veya yazılı olarak sohbet edeceğiniz bireye tıkladıktan sonra profilin hemen altında beliren “Translation” başka bir deyişle “Tercüme” butonuna tıklayarak tercüme özelliğini açıyorsunuz ve sonrasında dil tercihini yapıyorsunuz ve sohbete başlıyorsunuz. Artık karşı tarafında tüm konuşma ve iletileri seçtiğiniz dilde karşınıza geliyor, dil meselesine takılmadan akıcı bir sohbet sürdürüyorsunuz. Natürel ki konuşmanın meselesiz bir biçimde çevrilebilmesi için tane tane konuşmanız ve nitelikli bir kulaklığa sahip olmanız gerekiyor. Öte yandan sürekli irtibat için geniş bant internet iletişiminizin olması koşul.

Skype Translator uygulamasını Windows 8.1 veya Windows 10 Teknik Önizleme versiyonu heyeti bilgisayar veya tabletinizin indirdikten sonra nasıl kullanacağınızı bilmek için Skype YouTube kanalı üzerinden yayınlanan Türkçe altyazılı videoyu izleyebilirsiniz.

Anekdot: Skype Translator uygulamasını kullanabilmeniz için önyüklü gelen Skype for Çağdaş’i kaldırmanız gerekiyor.

Skype Çevirmeni BENZER İÇERİKLER
Skype Çevirmeni YAPILAN YORUMLAR