Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Sandboxie

Sandboxie

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Sandboxie programı, Windows işletim sistemli bilgisayarını hasarlı yahut kuşkulu yazılımlardan gözetmek ve güven içerisinde yeni yüklenen yazılımları sınamak isteyenler için hazırlanmış bir uygulama olarak karşımıza çıktı. Hem basit kullanılır yapısı hem de oldukça geniş diyebileceğim özelleştirme alternatifleri sayesinde programı kullanmanız esnasında rastgele bir güçlük yaşayacağınızı sanmıyorum.

Sandboxie, esas olarak bilgisayarınızın statik diskinde kendine özel bir yer açıyor ve kurmak istediğiniz yazılımları buraya kurmanıza izin veriyor. Öteki program ve uygulamaların yalnızca bu tanımlanan Sandboxie alanına kurulmaları, rastgele bir risk anında hemen kaldırılmalarını sağlıyor ve bunun yanında sistemin geri kalanından hemen izole edilmeleri de muhtemel hale geliyor.

Şayet kurduğunuz yeni bir yazılım hasarlı bir virüs çıkarsa, virüsün statik diskte bulunduğu konumdan taşması ve sistemdeki öteki dosyaları etkilemesi ihtimalsiz oluyor. Böylece reelinde en iyi antivirüs programlarından dahi daha eforlu bir koruma sistemiyle karşı karşıya olduğumuzu söyleyebilirim. Natürel ki sınadığınız programların tehlikesiz çıkmaları halinde statik diskin öteki sıradan kısımlarına taşınmalarını sağlamak da muhtemel.

Riski hissettiğiniz anda tüm bir sandbox alanının boşaltılmasını, kilitlenmesini ve sıfırlanmasını sağlamak da yapabilecekleriniz arasında. Ancak kumpaslı olarak kullanmayı düşündüğünüz yazılımları bu alana kurmaktan sakınmanız iyi olacaktır. Aksi taktirde hem düşük bir çalışma performansıyla karşılaşma hem de risk anında ehemmiyetli bilgileri kaybetme olasılığı doğacaktır.

Statik diskinde sanal bir depolama alanı oluşturarak tehlikeli yazılımları buraya kurmak isteyenler Sandboxie’ye göz atmadan geçmesinler.

Sandboxie BENZER İÇERİKLER
Sandboxie YAPILAN YORUMLAR