Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
RAMExpert

RAMExpert

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

RAMExpert, kullanıcılara sistemleri üzerinde yer alan fiziksel hafıza RAM ölçüsüyle alakalı değişik bilgiler sunmak emeliyle planlanmış olan oldukça kullanışlı ve emin bir programdır.

Ayrıca program desteğiyle bilgisayarınızın anakartı üzerinde yer alan boş slotları ve her dolu olan RAM slotu üzerinde yer alan hafızayla alakalı biliglere de basitlikle erişebilirsiniz.

Kullanımı oldukça basit olan program, bilgisayar bilgi seviyesi ne olursa olsun her kullanıcı tarafından rahatlıkla kullanılabilir ve anlaşılabilir bir biçimde planlanmıştır. Tek sayfadan oluşan kullanıcı arayüzü, kullanıcılara, hafıza kullanımı, RAM slotlarında yer alan hafızaların kullanım gidişatı ve fiziksel hafıza kullanım gidişatı gibi değişik bilgileri sunar.

Programın montajını yaptıktan sonra ilk defa çalıştırdığınız zaman, bilgisayarınız üzerinde yer alan RAM’leri ve anakart üzerinde boşta olan RAM slotlarını otomatik olarak idrak ederek bilgiler sunar.

Tüm bunların dışında anakart üzerinde yer alan toplam RAM slotu rakamı, anakartınızın desteklediği maksimum hafıza kapasitesi, kullanılan ve boşta olan fiziksel hafıza gibi bilgiler de programın sizlere sunduğu bilgiler arasında yer almaktadır. Slotlar üzerinde yer alan her hafıza ile alakalı ad, model, tip, seri numarası, üreticisi, kapasite gibi değişik parametreler görüntülenmektedir.

Netice olarak bilgisayarı üzerindeki RAM’lerin yeterli olup olmadığını hakimiyet etmek isteyen kullanıcılar tarafından kullanılabilecek olan RAMExpert desteğiyle, şayet boş RAM slotunuz varsa, bu slot için almanız gereken RAM’lerin özelliklerinin ne olması gerektiğine de basitçe karar verebilirsiniz.

RAMExpert BENZER İÇERİKLER
RAMExpert YAPILAN YORUMLAR