Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Müzik

Müzik

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Music, Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 10 kullanıcılarının indirip sınayabildiği müzik dinleme uygulaması. Tamamen yenilenmiş son derece çağdaş ve sade tasarımlı arayüz sunan uygulama şu anda önizleme versiyonunda olduğundan birtakım beceriksizlikler kapsamakta ancak ilerleyen aktüellemelerle çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Windows 10’un final versiyonunu indirmemize çok az bir zaman kala Windows 10’lu aygıtlarla geçimli tertemiz uygulamalar mağazadaki yerini alıyor. Microsoft Office uygulamasından sonra karşımıza çıkan Music Müzik uygulaması önizleme preview olarak indirilmeye sunuldu. Uygulama ayrıntılarında Türkçe dil alternatifine tesadüfmeme karşın İngilizce dilde karşıma gelen Music uygulamasının Windows 10 ile beraber yüklü gelen Müzik uygulamasının yenilenmiş suratı desem sanırım yanlış olmayacaktır. Hem arayüzün iyieştirildiği hem de birkaç yeni özelliğin ilave edildiği Music uygulamasını sınayabilmeniz için Windows 10’un en yeni yapı versiyonu 10049’u indirmeniz gerekiyor.

Windows 10 bilgisayar ve tabletinizdeki mp3 dosyalarını, OneDrive hesabınızda depoladığınız müzikleri veya Xbox Music Pass aboneliğinizle satın aldığınız müzik dosyalarını açıp dinleyebileceğiniz Music uygulamasında müzik koleksiyonunuz içerisinden dilediğiniz parçayı bulmanızı basitleştiren filtreleme ve sınıflandırma özelliği mevcut.

Gözde şarkıcılarınıza göre önerilen radyo istasyonlarını da dinleyebileceğiniz Music uygulamasında çalma listesi oluşturma talihine de sahipsiniz. İster makinenizdeki isterseniz de OneDrive hesabınızdaki müzikleri çek vazgeç usulüyle uygulama içerisine aktarabiliyorsunuz. Oluşturulan çalma listelerinin Windows aygıtlar, Xbox konsolu ve web music.xbox.com arasında senkronize edilmesi ve anında istenilen aygıttan erişelebiliyor olunması ise süper bir özellik olmuş.

Windows 10 için Music uygulamasında değişik bir göze çarpan özellik te Xbox Music Pass dayanağı. Xbox Music Pass hesabınız varsa müzik arşivinizin tamamına göz atabiliyor, ister çevrimiçi ister çevrimdışı dinlemenin neşesini sürebiliyor ve dilerseniz makinenize indirebiliyorsunuz. Natürel ki Xbox Music Pass aracılığıyla yeni şarkıcılar ve radyo istasyonlarını da keşfetmiş oluyorsunuz.

İlerleyen aktüellemelerle Windows Store Beta’dan müzik satın alma ve müziklere göz atma, daha basit dolaşma için daha iyi geri butonu, iyileştirilmiş ayarlar menüsü, koyu tema alternatifi bence şimdiki tema şahane ve daha pek çok yenilikle geleceği belirtilen Music uygulamasını Windows 10 aygıtınızda fiyatsız indirip sınamanızı öneririm.

Müzik BENZER İÇERİKLER
Müzik YAPILAN YORUMLAR