Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
MultiHasher

MultiHasher

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

MultiHasher programı, bilgisayarınızda basitçe dosyaların hash kodlarını hesaplamanızı sağlayabilen fiyatsız programlardan bir tanesi. Hash kodları esas olarak dosyaların tamlıklarını gözetip gözetmediklerini tespit etmek için kullanılıyorlar ve böylece dosyaya virüs bulaşması veya yetersiz inmesi, kopyalanması gibi gidişatlara karşı bir ihtiyat alınabiliyor.

Programın desteklediği ve hesaplayabildiği hash kodu formatları şöyle:

CRC32 MD5 RIPEMD-160 SHA-1 SHA-256 SHA-384 SHA-512

Oldukça basit kullanılır bir arayüze sahip olan programda hash kodunu hesaplamak yalnızca bir kaç saniyenizi alacaktır. Pek çok eş programın aksine toplu hash hesaplama da yapabilen program, böylece tam bir klasörü programa ilave ederek içindeki tüm dosyaların toplu olarak hashlerinin hesaplanmasına imkân tanıyor.

VirusTotal’in virüs belirlemelerine göre otomatik olarak dosyalara virüs tarama harekâtı da yapabilen programın, sık sık dosya kopyalayanlar, indirenler ya da ehemmiyetli bilgileri gizleyenler için kıymetli olacağına inanıyorum.

Değişik dosyalar arasındaki checksum kıymetlerini karşılaştırma, hash algoritması seçme ve öteki ek özellikleriyle beraber göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

MultiHasher BENZER İÇERİKLER
MultiHasher YAPILAN YORUMLAR