Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Microsoft Translator

Microsoft Translator

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Microsoft Translator, sesli ve yazılı olarak veya makinenin kamerasını kullanarak kelime – tümce tercümesi yapabileceğiniz fiyatsız bir Windows 10 uygulaması. Yabancı dil probleminiz varsa günlük yaşamda, seyahat esnasında kullanabileceğiniz yararlı bir tercüme uygulaması.

Microsoft Tercüme, Google Tercüme gibi sesle, yazıyla ve kamera ile tercüme yapma alternatifleri sunuyor ve desteklenen dil rakamı oldukça fazla. Bu noktada “Neden Microsoft’un tercüme uygulamasını seçim etmeliyim?” sualini sorabilirsiniz. Microsoft’un internetsiz çevrimdışı de kullanılabilen tercüme uygulamasının fark yaratan noktası tümceleri anlamlı biçimde çevirebilmesi. Google Translate uygulamasında bildiğiniz üzere tümce tercümesinde yalnızca kelimeler tercümeliyor ve tümceyi kavramak oldukça efor oluyor. Devrik ve yarı çevrilmiş tümcelere Microsoft Translator’da tesadüfmek pek muhtemel değil.

Windows 10’da âlemsel uygulama olarak karşımıza çıkan dolayısıyla da hem mobil hem de bilgisayarda aynı tecrübeyi sunan Microsoft Translator’ın çevrimdışı tercüme özelliği de bulunuyor. Fiyatsız sunulan tercüme kutusunu makinenize indirdikten sonra yurt dışında internet kotanızdan tüketmeden rahatlıkla tercüme yapabiliyorsunuz.

Ses ile tercümede 50 dil, kamera ile tercümede 19 dil, ses ile tercümede de 10 dil takviyeyi sunan Microsoft Translator uygulamasında tercümelerinizi kaydolarak, gözdelere ilave ederek sonradan süratlice erişmeniz de muhtemel. Kelime dağarcığınızı geliştirme açışından da her gün sunulan kelime ve tümce tekliflerine de bakmanızı öneri ederim.

Microsoft Translator BENZER İÇERİKLER
Microsoft Translator YAPILAN YORUMLAR