Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Microsoft Emülatörü

Microsoft Emülatörü

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Microsoft Emulator, Windows 10 telefon kullanıcılarına müteveccih uygulama geliştiren herkesin indirip kullanması gerektiğini düşündüğüm bir masaüstü uygulaması. Tamamen fiyatsız olarak sunulan bu emülatör sayesinde fiziksel bir aygıta Windows Phone telefon gereksinim dinlemeden doğrudan masaüstünüzden uygulamanızın nasıl çalıştığını görebiliyorsunuz.

Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 10 için âlemsel uygulama geliştirme ile ilgileniyorsanız Microsoft Emulator uygulaması masaüstünüzün bir köşesinde netlikle olmalı. Windows 8 üzerinden de çalışan ancak Windows 10 işletim sistemli bilgisayar üzerinde çalıştırılması nasihat edilen emülatör ile uygulamanızın değişik ekran çözünürlüklerine ve ekran ebatlarına sahip Windows telefonlarda nasıl görüneceğini de görebiliyor, NFC özelliğinin nasıl çalışacağını test edebiliyor, hatta son versiyon ile gelen yenilik sayesinde farenizle menüler arasını dolaşabiliyorsunuz.

Yalnızca İngilizce dil alternatifi ile kullanılabilen Microsoft Emulator uygulaması hipotez edeceğiniz üzere her sistemde çalışmıyor. Bu surattan emülatörün gereksinim dinlediği sistem lüzumlarından da kısaca bahsetmem gerekiyor:

BIOS’unuza girerek Teçhizat Dayanaklı Sanallaştırma, İkinci Düzey Adres Çeviricisi SLAT, Teçhizat Tabanlı Bilgi Yürütme Yasaklaması DEP özelliklerinin bulunup bulunmadığı hakimiyet edin. En az 4GB RAM’e sahip 64-Bit Windows 8 üzeri işletim sistemi Windows 10 öneriliyor sahip olmanız gerekiyor. Visual Studio 2015’in yüklü olması gerekiyor.

Microsoft Emülatörü BENZER İÇERİKLER
Microsoft Emülatörü YAPILAN YORUMLAR