Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
LibreOffice

LibreOffice

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Microsoft Office’in en ehemmiyetli fiyatsız seçeneği OpenOffice Oracle işletmesinin idaresine geçince sarih kaynak kod geliştiricilerin takviyesini kaybetmişti. OpenOffice’e desteklediyen bir grup The Document Foundation‘ı kurarak ilk yazılımları LibreOffice ile yollarına devam ediyorlar. Dolayısıyla OpenOffice’i takip eden kullanıcıların bir kısmı bundan böyle güzergahını LibreOffice’e doğru kaydırmış görünüyor.

LibreOffice Microsoft Office yazılımının yakından öğrenilen ve çok kullanılan Word, Excel, Power Point, Access gibi taşıtlarına fiyatsız seçenekler sunuyor. En kullanışlı olan yanı Fiyatsız LibreOffice’in Microsoft Office taşıtlarının formatlarını destekleyerek pek çok evrakla basitçe çalışma imkânı sunması.

LibreOffice Vasıtaları:

Writer: Kapsamlı metin tertip etme editörüyle her cins evrakı profesyonel biçimde hazırlamak olası. Pek çok değişik kullanım için hazır temalar sunan metin editörü, şahsileştirilmiş temalar hazırlamanıza da imkân sağlar. HTML, PDF, .docx gibi pek çok değişik cinste metinler hazırlamak ve tertip etmek muhtemeldir.

Calc: Tablolar hazırlamak, hesaplamalar yapmak, yöntemler ve işlevler kullanan tüm büro çalışanlarının ehemmiyetli bir dayanakçısı olan vasıta bilgileri basitçe tertip etmenizi sağlıyor. Microsoft Excel belgeleri için takviyeyi bulunan taşıtla hazırlanan evraklar XLSX veya PDF formatında kaydolunabiliyor.

Impress: Kapsamlı sunumlar hazırlayabilmeniz için hazır temalar sunan vasıta, değişik efektlerle sunumu canlandırmanıza destekçi olur. Animasyonlar, 2D ve 3D clip-art’lar, özel geçiş efektleri ve eforlu çizim taşıtlarını sunumunuza dahil ederek etkileyici neticeler almak olası. Microsoft PowerPoint takviyeyi sunan vasıta ile PowerPoint evraklarını açıp tertip edebilir ve kaydolabilirsiniz. Sunumları SWF formatında kaydolmak da olası.

Draw: LibreOffice’in fotoğraf editörüyle şemalar, grafikler, diagramlar hazırlamak çok basitleşecek. Maksimum 300 cm X 300 cm büyüklüğünü destekleyen taşıtla hem genel çizimler hem de teknik çizimler yapılabiliyor. Çizimleri 2 ve 3 ebatlı olarak yönlendirmek bu taşıtla olası. Grafiklerinizi büro evrakları için yeni beynelmilel standart olarak kabul edilen XML formatında kaydolarak her platformda çalışma kısmetine sahip olursunuz. Tüm yaygın kullanılan grafik şekillerinden BMP, GIF, JPEG, PNG, TIFF, WMF, vb. rastgele birinden grafikleri aktarabilirsiniz. Draw’un Flash SWF dosyaları üretebilmesi hünerini kullanabilirsiniz.

Base: Veritabanı yönetimi için kullanılan vasıta sayesinde tablo, form, sorgu ve raporlar oluşturup tertip edebilirsiniz.  MySQL, Adabas D, MS Access ve PostgreSQL gibi çok kullanıcılı veritabanı yazılımlar için takviyeyi bulunan Base, illüzyonistleri desteğiyle elastik bir yapı sunuyor.

Math: LibreOffice’in yöntem editörü Math metin dokümanlarına, sunumlara, çizimlere meselesiz biçimde matematik ve bilim yöntemleri yerleştirilebilir. Yöntemleriniz OpenDocument formatında ODF, MathML formatında veya PDF formatında kaydolunabilir.

Bu program en iyi fiyatsız Windows programları listesinde yer almaktadır.

LibreOffice BENZER İÇERİKLER
LibreOffice YAPILAN YORUMLAR