Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Kütüphane Otomasyonu

Kütüphane Otomasyonu

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Kütüphane Otomasyonu programı, isminden de kavrayabileceğiniz gibi kütüphane işleriyle uğraşan birey ve müesseselerin bilgisayarlarında kullanabilecekleri vasıtalar arasında yer alıyor ve fiyatsız olarak sunuluyor. Sarih kaynak kodlu olarak yayınlanan uygulamanın güvenliği de böylece emin oluyor. Çalışırken rastgele bir internet iletişimi gerektirmemesi ve hafif yapısıyla kullananların memnun kalacaklarına inanıyorum.

Programda kitapların ve rafların yer aldığı veritabanını kullanmak ve yedeklemek olası. Böylece rastgele bir biçimde programda ya da Windows işletim sisteminde bir kasvetle karşılaştığınızda bilgilerinizin güvenliğini sağlayabiliyorsunuz. Şayet kullanıcıların bir parola kullanarak giriş yapmasını istiyorsanız admin parolası girmek de Kütüphane Otomasyonu ile olası.

Program içerisinde asıllaştırılan tüm adımlar kullanıcının seçimine göre kayıt altına da alınabiliyor. Böylece birden fazla birey kütüphane otomasyonunu kullanıyorsa sistem idareyicisi öteki kullanıcıların hangi operasyonları reelleştirdiğini daha sonra araştırabiliyor.

Kütüphane Otomasyonu’nu kullanarak hangi abonelerin hangi kitapları aldıklarını, ne kadar müddet ellerinde yakaladıklarını ve geri getirdiklerini görüntülemek olası. Ayrıca kitap arama operasyonları sırasında kitabın ismi, barkod numarası, rafı, aza ismi, aza numarası ve aza sınıfı gibi pek çok bilgiden yararlanarak sıralamaları görmek olası.

Emin bir zamanda hangi abonenin en çok kitabı aldığını görmek ve kitap okuyanları tanımlamak da Kütüphane Otomasyonu’nun sunduğu ihtimaller arasında yer alıyor. Minik bir takviye menüsü de barındıran program, böylece usunuza rastgele bir sual takıldığında size destekçi olmaya çalışıyor. Kütüphane idareyicilerinin netlikle göz atmadan geçmemeleri gereken vasıtalar arasında olduğunu düşünüyorum.

Kütüphane Otomasyonu BENZER İÇERİKLER
Kütüphane Otomasyonu YAPILAN YORUMLAR