Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
KRENGİN

KRENGİN

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

CRYENGINE, Crysis 3 ve Ryse: Son of Rome gibi hit oyunların geliştirilmesinde kullanılan bir reyin geliştirme taşıtı.

Piyasadaki en gelişmiş reyin motoru alternatiflerinden biri olan CRYENGINE, bu motor kullanılarak geliştirilmiş oyunlardaki grafik niteliğiyle kendini göstermekte. Başında Cevat Yerli’nin yer aldığı Crytek işletmesinin geliştirmiş olduğu bu reyin geliştirme motoru tam reyin geliştiricilere açılarak aylık ödeme usulü ile kullanılabilecek bir servis olarak hizmete sunuldu. Reyin geliştiricileri aylık 18 TL gibi bir maliyet ödeyerek CRYENGINE’den yararlanabiliyorlar ve bu motorla reyin geliştirebiliyorlar. Crytek şirketi bu aylık ödeme metoduyla geliştirilen oyunlarda rastgele bir kazanç hisseyi de arz etmiyor. Reyin geliştiricilerinin oyunlarını geliştirip ticari olarak piyasaya sunmaları için tek yapmaları gereken aylık ödeme yaparak CRYENGINE motorunu kiralamaları.

CRYENGINE’in oldukça elastik bir reyin motoru olduğu söylenebilir. CRYENGINE, WYSIWYP isimli bir manayla çalışıyor. “What you see is what you play” başka bir deyişle “ne görüyorsanız onu oynuyorsunuz” anlamına gelen bu sistem ile reyin geliştiricileri asıl zamanlı olarak reyin geliştirirken anında geliştirdikleri kısımları test edebiliyor ve oynayabiliyorlar.

CRYENGINE kullanılarak çoklu platform oyunlar geliştirilebiliyor. WYSIWYP sistemi sayesinde çoklu platform oyunlar geliştirilirken kusur yapma tehlikeyi oldukça eksiliyor.

Steam üzerinden geliştiricilere sunulan CRYENGINE’i kiralayan kullanıcılar bu reyin motoruna yapılan aktüellemelere anını ulaşabiliyorlar.

KRENGİN BENZER İÇERİKLER
KRENGİN YAPILAN YORUMLAR