Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Kıyamet Motoru

Kıyamet Motoru

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

DOOM oyunu bugün daha önceki itibarına gözetmiyor olsa da zamanında oyunseverler üzerinde vazgeçtiği tesir muazzamdı. Bu sebeple 1999 senesinde kollarını sıvayan Jaakko Keränen, Heretic ve Hexen gibi şanlı oyunların kullandığı bu grafik motorunu geliştirme kararı aldı. Çalışmaya katkı sağlayan kullanıcılar ile beraber daha nitelikli bir yapıya erişen Doomsday Engine, daha önceki grafiklerden ödün vermeyen ama daha pak görünen dünyaları inşa etmenize imkân tanıyor.

Modüler bir yazılım mimarisine sahip olan bu grafik motoru reyin manasını render, ses, ağ ve eşi alt sistemlerden ayırabiliyor. Bu sebeple plugin aracılığıyla değişik oyunlar için ortak bir grafik motorunun çalışmasına imkân sağlanmış oluyor. Bu altyapıyı oluştururken normal 2.5 ebatlı oyunların tamamını çalıştırıp günümüzde de oynanabiir kılan bir sistem yapısı oluşturulmak isteniyor.

DOOM oyununun geliştirilmiş kaynak kodu olarak da adlandırabileceğimiz Doomsday Engine, Unix tabanlı tüm işletim sistemlerinin destekleyebileceği bir reyin formatı oluşturmanızı olası kılıyor. Özellikle yeni reyin modları yapmak isteyenler için işe yarayabilecek olan bu vasıta ile büyük reyin banallerini de yeni bilgisayarınızda kasvetsiz bir biçimde çalıştırabileceksiniz. Windows bilgisayarlarınıza bu grafik motorunu fiyatsız olarak indirebiliyorsunuz.

Kıyamet Motoru BENZER İÇERİKLER
Kıyamet Motoru YAPILAN YORUMLAR