Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Kaşımak

Kaşımak

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Scratch, gençlerin programlama dillerini anlayabilmeleri ve bilebilmeleri için geliştirilmiş tamamen fiyatsız bir yazılım geliştirme platformu olarak hizmet vermektedir. Çocukların programlama dünyasına giriş yapmaları için oldukça ideal bir etraf sunan program, kodlarla programlama yerine görsel programlama üzerine yoğunlaşmıştır.

Gençler için programlama sırasında değişkenleri ve işlevler bilmek güç olduğu için Scratch, doğrudan görseller dayanağıyla animasyonlar ve filmler hazırlamaya izin veriyor ve bu sayede görsel olarak hangi kodların nasıl çalıştığını gençlerin kavramasını çok daha kolay bir hale getiriyor.

Program üzerinde animasyonlar oluşturmak için gençlere sunulan ana kişilik her ne kadar kedi olsa da gençler istedikleri zaman değişik kişilikler planlayarak program üzerinde kendi şahsiyetlerine yer vererek yeni animasyonlar oluşturabiliyorlar. Aynı zamanda program üzerinde hazırlayacakları animasyonlara yeniden kendi seslerini veya internet civarında buldukları değişik sesleri de ilave edebiliyorlar.

Görsel programlama dilini bilmek isteyen çocukların tek gereksinimleri; okuma yazma öğreniyor olmaları ve buna ek olarak ebeveynlerinin kendilerine böyle bir destek sunması diyebiliriz. Her ne kadar program genel olarak gençlere programlama dilleri hakkında bilgi vermek için geliştirilmiş olsa da erişkinler de program dayanağıyla programlama dillerine süratli bir giriş yapabilirler.

Kendi cümbüşlü animasyonlarınızı hazırlarken bir yandan da programlama dilleri hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız, Scratch’i hemen bilgisayarlarınız üzerine indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kaşımak BENZER İÇERİKLER
Kaşımak YAPILAN YORUMLAR