Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Java SE

Java SE

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Oracle Java SE Java Platform, Standard Edition, masaüstü ve sunucu civarları için Java uygulamaları geliştirme ve dağıtma izni verir. Günümüzün uygulamalarında olması gereken zengin kullanıcı arayüzü, performans, çok doğrultululuk, taşınabilirlik ve güvenliği sunması açısından Java seçim edilmektedir.

Oracle’ın Windows, Linux, macOS platformları için indirilebilir yazılım geliştirme koliyi Java SE Standard Edition, Java teknolojisi tabanlı uygulama ve ufak uygulamalar dediğimiz applet yazan yazılım geliştiriciler için uygundur. Fiyatsız olarak indirilebilen Java Platform, Standard Edition kısa ismiyle Java SE’nin son versiyonu Java SE 9 ile beraber Java Platformu’nun modüle edilebilmesi, daha iyi performans, yeni standartlar için yardım gibi en çok beklenen özellikler ilave edilmiş ve bir hayli iyileştirilme yapılmıştır.

Tüm platformlar için tehlikesiz, taşınabilir, yüksek performanslı uygulamalar geliştirmek için kullanılabilecek en iyi geliştirici koliyi olduğunu düşündüğümüz Java SE – Java Platform, Standard Edition’ı kullanmak için üç Java kolisine gereksinim vardır. Yazılım geliştiricilere, Java uygulamaları geliştirmek, kusur ayıklamak, takibini yapmak için JDK Java SE Development Kit yüklemeleri; Sunucuda uygulama çalıştıran idareyicilere Java uygulamalarının dağıtımını yapabilmeleri için Server JRE Server Java Runtime Environment yüklemeleri; son kullanıcılara da Java uygulamalarını sistemlerinde çalıştırabilmeleri için JRE Java Runtime Environment yüklemeleri önerilmektedir.

Java SE BENZER İÇERİKLER
Java SE YAPILAN YORUMLAR