Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Java Runtime Environment

Java Runtime Environment

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Java Runtime Environment ya da kısa ismiyle JRE veya JAVA ilk olarak Sun Microsystems tarafından 1995 senesinde geliştirilen bir programlama dili ve yazılım platformudur. Bu yazılım geliştirilmesinin ardından o kadar çok uygulama ve yazılımda seçim edilmiştir ki günümüzde hali hazırda milyonlarca program ve hizmet çalışmak için Java Runtime Environment’e lüzum dinlemektedir ve hergün bu yazılımların arasına yenileri ilave edilmektedir. Java indirmek tamamen fiyatsızdır.

Java Runtime Environment interneti daha cümbüşlü ve kullanışlı hale getiren uygulamalar yaratmak için kullanılan bir teknolojidir. JRE kullanarak değişik platformlarda çalışabilecek uygulamalar yaratabilmenizin yanında oyunlar oynayabilir, resimler yükleyebilir, çevrimiçi sohbet edebilir, sanal turlar yapabilir, çevrimiçi eğitimlere katılabilir, çevrimiçi bankacılık harekâtları reelleştirebilir, etkileşimli haritaları kullanabilir ve daha bir hayli değişik eylemi hakikatleştirebilirsiniz. Bu sebeple bir hayli anlık iletileşme yazılımı, tarayıcı oyunu, tarayıcı harici çalışan reyin, internet hizmeti Java Runtime Environment’e lüzum dinler.

Java Runtime Environment’in yazılım geliştiricileri açısından avantajlı güzergahı bu programlama dilini kullanarak bir platformda yazılım geliştirmeye ve bu yazılımı öteki platformları kullanan kullanıcılara sunmaya ihtimal tanımasıdır. Bu sayede programcılar Windows üzerinde geliştirdikleri bir yazılım veya servisi Mac veya Linus gibi platformalara da zahmetsiz bir biçimde sunabiliyor. Aynı biçimde Mac veya Linux üzerinde geliştirlen bir hizmet Windows kullanıcılarına da 2. bir operasyon veya kodlama gerektirmeden sunulabiliyor.

Java Runtime Environment o kadar yaygındır ki günümüzde hemen hemen her teknolojik aygıtta kullanılmaktadır. Bilgisayarların yanında uslu telefonlar ve tabletler, Blu-Ray oynatıcılar, yazıcılar, navigasyon vasıtaları, web kameraları, medikal donanımlar ve daha bir hayli makine Java Runtime Environment’i kullanıyor.Bu yaygın kullanım sebebiyle Java Runtime Environment bilgisayarınızda netlikle yüklü olması gereken bir programdır.

Java Runtime Environment BENZER İÇERİKLER
Java Runtime Environment YAPILAN YORUMLAR