Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Instagram’ın yeni Canlı Odalar özelliği, aynı anda dört kişiye kadar canlı yayın yapmasına izin veriyor

Instagram’ın yeni Canlı Odalar özelliği, aynı anda dört kişiye kadar canlı yayın yapmasına izin veriyor

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram’ın yeni Canlı Odalar özelliği, aynı anda dört kişiye kadar canlı yayın yapmasına izin veriyor
Instagram’ın yeni Canlı Odalar özelliği, aynı anda dört kişiye kadar canlı yayın yapmasına izin veriyor

Instagram aynı anda daha fazla kişinin canlı yayına girmesini istiyor, bu nedenle bugün Canlı Odalar’ı kullanıma sunuyor. Küresel olarak kullanıma sunulacak olan özellik, önceki iki sınıra kıyasla dört kişinin canlı bir yayında görüntülü sohbet etmesine olanak tanıyor. Instagram’ın bugünkü blog gönderisinde, bu özelliğin insanları bir “talk show veya podcast” başlatmaya, “jam session” düzenlemeye veya diğer içerik oluşturucularla işbirliği yapmaya teşvik ettiğini umduğunu söylüyor.

Daha fazla kişiyle canlı yayına girmek, odaların daha geniş kitleleri çekebileceği anlamına gelir. Katılan herkesin takipçileri canlı odayı görecek ve bildirimlerine bağlı olarak pinglenecek. (Etkin katılımcılar tarafından engellenen hiç kimse canlı yayına katılamaz.)

Burada yapılacak en kolay karşılaştırma, insanların odalarda yaşamalarını sağlayan hareketli sosyal ses uygulaması Clubhouse’dur. Aynı anda 10’dan fazla kişi konuşabilir ve odalar dolmadan önce 8.000 kişiye kadar ulaşabilir. Facebook’un doğrudan bir rakip oluşturduğu bildiriliyor, ancak Instagram Live, Clubhouse ile ilgilenen ancak şu anda erişemeyen bazı kişileri yakalayabilir – yalnızca davetlidir ve yalnızca iOS cihazlarından kullanılabilir.

Ancak Clubhouse’dan farklı olarak Instagram Live, insanların kamera önünde olmasını gerektiriyor, bu da iyi görünme ve fotojenik bir ortamda olma baskısıyla birlikte geliyor. Kulüp evi gelişiyor çünkü sadece bir telefon gerektiriyor ve ses beklentisini düşürüyor. (İnsanlar arabadayken, yürüyüşteyken veya gürültülü bir yerde düzenli olarak sohbet ederler.) Yine de Canlı Odalar, insanlar önceden kurulmuş takipçilerine geri döndükçe ve bir odadaki daha fazla insanın yaratabileceği yüksek enerji.

Instagram’ın yeni Canlı Odalar özelliği, aynı anda dört kişiye kadar canlı yayın yapmasına izin veriyor YAPILAN YORUMLAR