Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Instagram’ın “yakın zamanda silinen” özelliği, bir gönderiyi silme konusunda fikrinizi değiştirmenize olanak tanır

Instagram’ın “yakın zamanda silinen” özelliği, bir gönderiyi silme konusunda fikrinizi değiştirmenize olanak tanır

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram’ın “yakın zamanda silinen” özelliği, bir gönderiyi silme konusunda fikrinizi değiştirmenize olanak tanır
Instagram'ın "yakın zamanda silinen" özelliği, bir gönderiyi silme konusunda fikrinizi değiştirmenize olanak tanır

Instagram, silinen gönderileri geri getirmeyi kolaylaştırıyor. Şirket, uygulamada fotoğraflar, videolar, makaralar, IGTV videoları ve hikayeler dahil olmak üzere sildiğiniz içeriği gözden geçirmenize ve geri yüklemenize olanak tanıyan bir “yakın zamanda silinmiş” özelliğini kullanıma sunuyor. Instagram, özellikle bilgisayar korsanları bir hesabın kontrolünü ele geçirip içeriği silmeye başladıysa, bu özelliği bilgisayar korsanlarına karşı yararlı olarak konumlandırıyor. Bugünden itibaren, kullanıcıların içeriği kalıcı olarak silmek veya geri yüklemek için kısa mesaj veya e-posta yoluyla hesap sahibi olduklarını onaylamaları gerekecek.

Silinen öğeler klasörde 30 gün boyunca ve dokunulmazlarsa kalacaktır. , bu noktadan sonra otomatik olarak silineceklerdir. Silinen hikayeler istisnadır, ancak kalıcı olarak kaldırılmadan önce yalnızca son silinen bölümde 24 saat kalırlar. Klasöre erişmek için Ayarlar> Hesap> Son Silinmiş’e gidin.

Açıkça görülüyor ki Instagram, insanlara içeriklerini kalıcı olarak kaldırmadan önce saklama şansı vermek istiyor. Uygulama zaten bir arşiv veya yayınları herkese açık olmadan saklamanın bir yolunu sunuyor ve bu özellik sayesinde, başlangıçta silmek isteseler bile kişilerin yayınlarını bir seçenek olarak saklamalarına izin veriyor. Instagram, daha fazla içeriğe ve dolayısıyla kullanıcılar hakkında daha fazla veriye sahip olmanın avantajını yaşıyor. İnsanları gönderilerini tutmaya ne kadar teşvik ederse, hizmet için o kadar iyi olur.

Düzeltme 2/2, 12:22 PM ET: Bu hikaye başlangıçta kullanıcıların genel olarak özelliğe erişmek için hesap sahibi olduklarını onaylamaları gerekir, ancak aslında bunu yalnızca içeriği kalıcı olarak silmek veya geri yüklemek için yapmaları gerekir. Bu değişikliği yansıtacak şekilde güncelledik.

Instagram’ın “yakın zamanda silinen” özelliği, bir gönderiyi silme konusunda fikrinizi değiştirmenize olanak tanır YAPILAN YORUMLAR