Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Instagram şimdi sadece bir çıkartma ile Hikayeleri otomatik olarak altyazılamanıza izin verecek

Instagram şimdi sadece bir çıkartma ile Hikayeleri otomatik olarak altyazılamanıza izin verecek

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram şimdi sadece bir çıkartma ile Hikayeleri otomatik olarak altyazılamanıza izin verecek
Instagram şimdi sadece bir çıkartma ile Hikayeleri otomatik olarak altyazılamanıza izin verecek

Instagram’ın artık Hikayeler için videolardaki konuşmaları otomatik olarak metne dönüştüren bir altyazı çıkartması var. Çıkartma şimdilik yalnızca “İngilizce ve İngilizce konuşulan ülkelerde” mevcut olacak, ancak sonunda diğer dillere ve ülkelere de sunulacaktır. Instagram, yakında Reels’daki otomatik altyazıları da test etmeye başlayacağını söylüyor.

Altyazılar IGTV’de ve Threads uygulamasında mevcut ve Instagram, onları daha verimli ve izlemesi daha kapsayıcı hale getirmek için Hikayeler ve Makaralara eklediğini söylüyor . Bu özellik, işitme engelli veya işitme güçlüğü çeken, anadili İngilizce olmayan veya genellikle videoları ses olmadan izleyen kişiler için hoş bir ek olmalıdır.

Yukarıdan aşağıya doğru kelimelerin listesi Düzenleme seçeneği, başlıkların her kelimesini ayrı ayrı listeler. Ayarlamalar yapmak için tek tek kelimelere dokunabilirsiniz.

Hikayelerdeki diğer metin seçenekleri gibi, kullanıcılar oluşturulduktan sonra altyazıların stilini ve rengini ayarlayabilir. Kullanıcılar ayrıca yazımı, noktalama işaretlerini veya doğru şekilde yazılmamış kelimeleri düzeltmek için başlıklardaki tek tek kelimeleri düzenleyebilir. Otomatik altyazılar, özellikle aksanları veya alışılmadık konuşmaları olan kişiler için nadiren mükemmel doğruluğa sahiptir, bu nedenle düzenleme çok önemlidir. Şu anda daha iyi görsel kontrast için metnin vurgulanması seçeneği yoktur, ancak daha kolay görülebilmesi için çizim aracını veya resim yazılarının arkasındaki çıkartmayı kullanabilirsiniz.

Diğer platformlar ve hizmetler kısa süre önce otomatik altyazı ekleme seçeneklerini ekledi veya iyileştirdi. Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams, video görüşmeleri için otomatik altyazılar sunar. Google, Mart ayında Canlı Altyazı özelliğini Chrome tarayıcısı genelinde genişletti ve TikTok, geçen ay Amerikan İngilizcesi ve Japonca için otomatik altyazılar başlattı. Twitter Pazartesi günü, Spaces’ta sunduğu altyazı için iyileştirmeler planladığını duyurdu.

Instagram şimdi sadece bir çıkartma ile Hikayeleri otomatik olarak altyazılamanıza izin verecek YAPILAN YORUMLAR