Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Instagram artık yetişkinlerin onları takip etmeyen gençlere mesaj göndermesine izin vermeyecek

Instagram artık yetişkinlerin onları takip etmeyen gençlere mesaj göndermesine izin vermeyecek

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram artık yetişkinlerin onları takip etmeyen gençlere mesaj göndermesine izin vermeyecek
Instagram artık yetişkinlerin onları takip etmeyen gençlere mesaj göndermesine izin vermeyecek

Instagram, platformunu genç kullanıcılar için daha güvenli hale getirmek amacıyla gençler ve yetişkinler arasındaki etkileşimleri sınırlayan yeni politikalar getiriyor. Uygulama, yetişkinlerin kendilerini takip etmeyen gençlere doğrudan mesaj göndermesini yasakladı ve “potansiyel olarak şüpheli davranışlar sergileyen” yetişkinlere DM gönderdiklerinde gençlere gösterilecek “güvenlik uyarıları” sunuyor.

Güvenlik bilgi istemleri, genç kullanıcılara kendileriyle mesajlaşan yetişkinleri bildirme veya engelleme seçeneği sunar. Bilgi istemleri, genç kullanıcılara mesajlara yanıt verme konusunda baskı hissetmemelerini ve “tanımadığınız biriyle fotoğraf, video veya bilgi paylaşırken dikkatli olmalarını” hatırlatacaktır.

Instagram’ın moderasyon sistemleri yetişkin kullanıcıların şüpheli davranışlarını tespit ettiğinde bildirimler görünecektir. Şirket, bu sistemlerin nasıl çalıştığına dair ayrıntıları paylaşmıyor, ancak bu tür şüpheli davranışların “18 yaşın altındaki kişilere çok sayıda arkadaş veya mesaj isteği” göndermeyi içerebileceğini söylüyor. Facebook’un sahibi olduğu Instagram, bu özelliğin bu ay bazı ülkelerde (hangisi olduğunu belirtmedi) ve küresel olarak “yakında” kullanıma sunulacağını söylüyor.

Instagram ayrıca, bir hesaba kaydolurken birinin yaşını tespit etmeye çalışmak için yeni “yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojisi” geliştirdiğini söylüyor. Uygulama resmi olarak kullanıcıların 13 yaşında veya daha büyük olmasını gerektirir, ancak kişinin yaşı hakkında yalan söylemek kolaydır. Şirket, “bunun olmasını engellemek için daha fazlasını yapmak” istediğini söyledi ancak yeni makine öğrenimi sistemlerinin bu soruna nasıl yardımcı olabileceği konusunda herhangi bir ayrıntıya girmedi.

Instagram’a kaydolan yeni genç kullanıcılar ayrıca artık profillerini gizli tutmaları için teşvik edilir. Yine de genel bir hesap oluşturmayı seçerlerse, Instagram onlara daha sonra “özel bir hesabın avantajlarını vurgulayan ve ayarlarını kontrol etmelerini hatırlatan” bir bildirim gönderecektir.

Ergen kullanıcılar Instagram’a kaydolurken hesaplarını gizli tutmaya teşvik edilecektir. Resim: Instagram

Instagram artık yetişkinlerin onları takip etmeyen gençlere mesaj göndermesine izin vermeyecek YAPILAN YORUMLAR