Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Gramps

Gramps

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

GRAMPS programı, kendi aile soyağacınızı oluşturabilmek için kullanabileceğiniz fiyatsız ve sarih kaynak kodlu bir program olarak hazırlanmış. Temel olarak geniş imkânlar sunan bir proje olan GRAMPS projesini bilgisayardan idareyebilmek için hazırlanmış olan uygulama, aile fertleri, akrabalar ve sizinle kan bağı olan herkesin jenerasyonlar süresince kayıt altına alınabilmesini sağlayabilecek büyük bir derinliğe sahip.

Programın içerisine ilave ettiğiniz şahısların tüm şahsi ayrıntılarının girilebilmesinin yanında, onlar arasındaki ilişkilerin tertip edilmesini de sağlayabilen program, tüm aileleri ayrı ayrı oluşturabilmenize ve bunların aileler arası yahut fertler arası ilişkilerini de girebilmenize ihtimal tanıyor. Dilerseniz bir ferdin atalarının özel olarak gösterilmesini de sağlayabiliyor ve bu sayede orijininize veya ötekilerinin orijinlerine dair basitçe bilgi de edinebiliyorsunuz.

Şayet muhakkak gün ve tarihlerde bazı özel vakalar asıllaştıysa, bu vakalara dair fikirler almak yahut daha da ayrıntılandırarak değişiklerini bilgilendirmek de sunulan olanaklar arasında. Harita yardımı ve fertlerin yaşadıkları yerlere dair konum bilgilerinin de girilebilmesi, onu çok kapsamlı bir soyağacı programı haline getiriyor. Ancak programdan azami faydayı almak için kumpaslı bir biçimde tüm kayıtların oluşturulması gerektiğini usunuzdan çıkarmayın.

Ailedeki fertlere dair resimler, videolar ve değişik medyalar da GRAMPS’ın bireylere ilave edebildiği dosyalar arasında. Bu sayede tüm bir tarihe şahitlik ederek ailenizin orijinini senelerce koruma şöhretsiniz var. Düşmek istediğiniz anekdotlar varsa programın anekdot ekleme özelliğinden de yararlanabiliyorsunuz.

Geniş bir ailesi olan ancak nereden başlayacağını öğrenmeyen kullanıcıların bile bir biçimde yollarını bulacaklarına inandığım GRAMPS, soyağacı mevzusunda tüm takviyesini en iyi yoldan sunuyor.

Gramps BENZER İÇERİKLER
Gramps YAPILAN YORUMLAR