Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Glary Disk Gezgini

Glary Disk Gezgini

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Glary Disk Explorer programı, Windows işletim sistemli PC sahiplerinin değişmez disklerinin tahlilini çok daha basit bir biçimde asıllaştırabilecekleri fiyatsız uygulamalar arasında yer alıyor. Temel olarak bir dosya gezgini olarak adlandırabileceğim program, bazı ek tarama ve tahlil özellikleri sayesinde Windows Gezgini’nin kullanım imkânlarının da ötesine geçebiliyor.

Oldukça sade ve hoş bir tasarıma sahip olan program, sol yanda dizinleri gösteriyor ve sağ tarafta o dizinlerin içeriklerini görüntülemek olası hale geliyor. Dosya cinslerine göre sıralamalar, değişik cihazları listeleme, dahili ve harici değişmez diskleri tahlil etme, grafiklerle disk kullanımlarını gösterme, hangi klasörün ne kadar disk kullandığını görme gibi tüm özellikler programın ayrıntılı bir biçimde dosya idaresini reelleştirmesine olanak tanıyor.

Özellikle bilgisayarındaki disklerde yer alan dosyaların ve dizinlerin ne kadar yer yakaladıklarını basitçe görmek isteyenlerin seveceklerine inandığım uygulama, değişik filtreleme alternatifleri sunması sayesinde yalnızca istediğiniz kriterleri karşılayan dizin ve dosyaların sıralanmasına da destekçi oluyor. Tüm disk taraması imkânı sayesinde baştan sona disk yönetimi harekâtlarına da hemen başlayabiliyorsunuz.

Ana taramayı yaptıktan sonra bir daha sistem taraması yapması gerekmeyen Glary Disk Explorer, arşivciler için de büyük bir katkı sağlayacaktır. Film arşivleri, müzik arşivleri veya albümler gibi çok rakamda dosyaya sahip olanlar tüm bu dosyalara olan ulaşımlarının daha basit bir hale geldiğini fark edeceklerdir.

Şayet yeni ve süratli bir disk idareyicisi arıyorsanız göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

Glary Disk Gezgini BENZER İÇERİKLER
Glary Disk Gezgini YAPILAN YORUMLAR