Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
GIMP

GIMP

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Şayet resim tertip etme harekâtlarında kullanmak üzere Photoshop gibi pahalı yazılımlara fiyat ödemeyi düşünmüyorsanız GIMP bütün de aradığınız fotoğraf tertip etme programı olacaktır.

GIMP başka bir deyişle GNU Image Manipulation Program kendisini standart bir fotoğraf editöründen ayıran bir hayli gelişmiş özellikle birlikte gelmesinin yanında sıradan fotoğraf tertip etme harekâtlarını da basitçe asıllaştırmanıza dayanakçı oluyor. Sarih kaynak koduna sahip olan GIMP sahip olduğu GNU lisansı sayesinde kullanıcılara tamamen fiyatsız olarak yazılımı indirip kullanma ihtimali sunuyor.

GIMP kullanarak resimleriniz üzerinde rötuş harekâtları reelleştirerek resimlerinizin çok daha şık görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Bunun yanında kendi görsellerinizi GIMP yazılımı ile oluşturabilirsiniz. GIMP’in en kullanışlı özelliklerinden biri şahsileştirilebilir arayüzü. Bu arayüz sayesinde kullanıcılar kendi seçimlerine göre yapılandırabildikleri bir yazılıma sahip oluyorlar ve bu sayede çok daha yararlı bir biçimde çalışabiliyorlar. Plug-in dayanağı sunan GIMP’e bu eklentiler dayanağıyla bir hayli ek özellik de kazandırılabilmekte.

GIMP resim makinalarının lenslerinin meyilli yapısıyla oluşan resim eğilmelerini düzenleyebilmekte. Perspektif bozulması olarak adlandırılan bu vaziyet program içerisindeki taşıtları kullanarak giderilebiliyor. Türkçe dil takviyesine sahip olan GIMP bu özelliğiyle kullanıcılara anlaşılabilir bir arayüz sunmakta.

GIMP tabaka tabanlı olarak çalışmanızı muhtemel kılıyor. Kolay resim tertip etme yazılımlarında olmayan bu özellik GIMP’i eşlerinden değişik bir yere taşımakta. Şayet standart çizimler yapmak isterseniz GIMP sahip olduğu bir hayli değişik çizim vasıtayı için değişik şahsileştirme alternatiflerine de sahip. GIMP üzerinde çalıştığınız fotoğraf veya resim için ayrıntılı renk tertip etme alternatifleri de sunmakta. Ayrıca GIMP‘in sahip olduğu kırmızı göz düzenleme özelliği özellikle gece çekilen resimler üzerinde çalışıyorsanız güzelinize gidecektir.

Bu program en iyi fiyatsız Windows programları listesinde yer almaktadır.

GIMP BENZER İÇERİKLER
GIMP YAPILAN YORUMLAR