Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
FurMark

FurMark

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

FurMark, ekran kartlarını test ederek karşılaştırabilmek ve bu sayede bilgisayarınız için en uygun ekran kartını bulabilmek için üretilmiş zaferli bir ekran kartı test programıdır. Programı kullanarak ekran kartınızı öbür bilgisayarların ekran kartları veya daha öncekinden kullandığınız bir ekran kartı ile karşılaştırabilirsiniz.

Ekran kartınızın performansını değerlendirmek için onu zorlayarka stres altına sokan program oldukça zaferli bir biçimde harekâtları yerine getiriyor. Test evresinde ekran kartınızın fazla ısınmasını sağlayan program, aynı zamanda bilgisayarınızın performansını ve kararını görmenizi sağlıyor. Fakat programı kullanarak ekran kartınızı test etmeden evvel sisteminizde bulunan parçaların hepsinini sürücülerinin aktüel ve yüklü olduğundan emin olmalısınız.

FurMark programı ile yapacağınız testlerin ayarlarını kendiniz tanımlıyorsunuz. Bunlara misal olarak testi bütün ekranmı yoksa pencere ekranındamı hakikatleştirmek istediğinizi seçebilirsiniz. Buna eş olarak testi hakikatleştirmek istediğiniz çözünürlüğü de kendiniz tanımlıyorsunuz. Bilgisayarları üzerinde yüksek performans elde etmek için overclock yapmış olan gelişmiş bilgisayar kullanıcıları için programın özel bir test modu bulunuyor. Programı bu modda çalıştırarak ekran kartınızın hudutlarını zorlayabilirsiniz.

Programı kullanarak test yaparken ısı bilgilerini ekranınızdan takip edebiliyorsunuz ve aynı zamanda kritik noktalara gelindiğinde program size ihtar veriyor. Ekran kartınızın hudutlarını zorlayarak yapacağınız testler, öbür ekran kartları ile yapacağınız karşılaşmalarda gayet yararlı olacaktır. Ayrıca bu karşılaşmalardan ayrı olarak ısı ve enerji tüketimi açısından en iyi kombinasyonu seçmenize imkân sağlamış olur.

Ekran kartınızın test harekâtı bittikten sonra uygulama size test ayarları, bilgisayarınızın teçhizatı ve yazılımlarını kapsayan bir rapor hazırlar. Bu raporda ekran kartınızın genel ekran kartları arasındaki puanını da görebilirsiniz. Ayrıca aldığınız puanı internet üzerinden yayınlayarak kendi ekran kartınızı dünya üzerindeki öbür kullanıcıların ekran kartları ile karşılaştırabilirsiniz.

Üst seviye bilgisayar kullanıcıları düşünülerek hazırlanan uygulama, orta seviye ve bilgisayar performansına önemseyen kullanıcılar tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Sahip olduğu kolay ve sade arayüz sayesinde test harekâtlarını basitçe asıllaştırabilirsiniz.

Fiyatsız olarak indirip kullanabileceğiniz programı hemen indirerek netlikle sınamanızı nasihat ederim.

FurMark BENZER İÇERİKLER
FurMark YAPILAN YORUMLAR