Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Euronews

Euronews

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Windows 8 üzeri tüm aygıtlarda önyüklü gelen Bing haber uygulamasında haberleri okurken mesele yaşıyorsanız veya içerikten hoşnut değilseniz Euronews indirip kullanabileceğiniz şahane bir seçenek. Türkiye ve Dünya gündemini yakından takip etmek için en iyi alternatif olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

100’den fazla ülkede yayın yapan popüler beynelmilel haber kanalı Euronews’ın uygulaması Windows platformunda da karşımıza çıkıyor ve bence zannedilen haber uygulaması yerine kullanabilecek kadar galibiyetli bir uygulama.

Beynelmilel gündem, haber, bilim, etraf, ekonomi haberleri sunan Euronews Windows 8 uygulaması Türkçe dahil 13 dilde destekledidiğinden uygulamayı ilk açtığınızda dil alternatifi ile karşılaşıyorsunuz. Dil tercihini yaptıktan sonra ehemmiyetli haber başlıkları ve kategorilere parçalamış haber içerikleri sizleri karşılıyor. Haberlerin hem yazılı hem de videolu olarak gösterilmesi oldukça hoş ancak paylaş butonunun yer almaması, haberi paylaşmak için Windows’un kendi paylaş özelliğini kullanmak zorunda kalmamız eksi bir özellik.

Dil tercihine göre şekillenen başlangıç ekranı ile de dikkat toplayan Euronews’ın Windows 8 uygulamasında mobilde bulunan bazı özelliklerin bulunmadığı öteki bir deyişle kırpıldığı gözüme çarptı. Misalin; interaktif harita üzerinden kullanıcıların haberler karşısındaki tepkilerini göremiyoruz veya son dakika haberlerine ait bir kısım bulunmuyor. Bunların yanında her ne kadar Euronews programlarını izleyebiliyor olsak ta canlı yayın izleyemiyoruz.

Euronews mobil uygulaması Windows 8 platformunda birtakım noksanlıklar kapsasa da reklamlardan temizletilmiş arayüzü ve sade dilde yazılmış haber alanı ile dikkat çekici ve kullanılabilir.

Euronews BENZER İÇERİKLER
Euronews YAPILAN YORUMLAR