Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Directx

Directx

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

DirectX İndir

DirectX, Windows işletim sisteminde bulunan yazılımın öncelikli olarak ve özellikle de oyunların doğrudan video ve ses teçhizatınızla çalışmasını sağlayan bir bileşen kümesidir.

DirectX’i kullanan oyunlar genel anlamda multimedya tecrübenizi artıran ve ekipmanınızda yerleşik olarak bulunan multimedya süratlendirici özelliklerini daha yararlı biçimde kullanır. DirectX son sürümü yüklemek, Windows bilgisayarınızda oyunları yüksek görüntü niteliğinde oynayabilmeniz açısından ehemmiyetlidir. Bilgisayarınızda en son DirectX versiyonunun yüklü olup olmadığını bilmek için DxDiag vasıtasını kullanabilirsiniz. DxDiag, sisteminizde yüklü DirectX bileşenleri, sürücüler ve bunların nasıl kullanılacağı hakkında ayrıntılı bilgi verir.

DirectX 11 İndir

Windows 10’da Başlat’a tıklayıp Arama paketine dxdiag yazarak Sistem Bilgisi kısmında raporun ilk sayfasında DirectX sürümünü bilebilirsiniz. Windows 8 veya 8.1 yüklü bir bilgisayar kullanıyorsanız ekranın sağ kenarından sürükleyip ardından Ara’ya dokunun, paketçiğe dxdiag yazın ve Sistem Bilgisi kısmında raporun ilk sayfasında DirectX versiyonunu göreceksiniz. Windows 7 ve XP kullanıcısıysanız, Başlat’a tıklayın ve arama paketine dxdiag yazın, ardından Sistem Bilgisi kısmında ilk sayfada DirectX versiyonu görebilirsiniz. Windows 10, DirectX 11.3 versiyonu yüklü kazanç. Aktüelleştirmeyi Windows Update aracılığıyla yapabilirsiniz. Windows 8.1 DirectX 11.1, Windows 8 DirectX 11.2 versiyonu ile kazanç ve Windows Update aracılığıyla yükleyebilirsiniz. Windows 7, DirectX 11 ile kazanç. Windows 7 için KB2670838 platform aktüelleştirmesini yükleyerek DirectX’i aktüelleştirebilirsiniz. Windows Vista, DirectX 10 ile kazanç ancak KB971512 aktüelleştirmesini yükleyerek DirectX 11.0’a yükseltebilirsiniz. Windows XP, DirectX 9.0c ile kazanç.

Bazı uygulamalar ve oyunlar için DirectX 9 zorunludur. Ancak, bilgisayarınızda DirectX’in daha yeni bir versiyonu bulunmaktadır. Yükleme yaptıktan sonra DirectX 9 gerektiren bir uygulamayı veya oyunu çalıştırırsanız, şöyle bir yanılgı mesajı alabilirsiniz: “Bilgisayarınızda d3dx9_35.dll dosyası olmadığı için program başlatılamıyor. Bu meseleyi gidermek için programı yine yüklemeyi deneyin.” Bu meseleyi çözmek için yukarıyadaki DirectX İndir butonuna tıklayıp DirectX End-User Runtime DirectX Son Kullanıcı Çalışma Zamanı yazılımını yüklemeniz yeterlidir.

Directx BENZER İÇERİKLER
Directx YAPILAN YORUMLAR