Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
CompactGUI

CompactGUI

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

CompactGUI şayet Windows 10 işletim sistemine sahipseniz ve bilgisayarınızda oyunları depolayacağınız yer bulmakta eforluk yaşıyorsanız oldukça işinize yarayacak, reyin dosyası ebadı küçültme işini pratik bir biçimde hakikatleştirebilen bir dosya sıkıştırma taşıtı.

Günümüzde oyunlar 30 GB’dan büyük dosya ebatlarıyla gelmeye başladılar. Bu gidişatın neticeyi olarak birkaç reyin yüklediğimizde değişmez disklerimiz ve SSD disklerimiz kısa vakit içinde dolabiliyorlar, yeni reyin yüklemek için de yüklü oyunları silmeniz gerekiyor. CompactGUI ise oyunlarınızın dosya ebadını eksilterek size ekstra alan kazandırabiliyor.

Sarih kaynak kodlu ve tamamen fiyatsız olarak kullanabileceğiniz bir yazılım olan CompactGUI, reelinde Windows 10 ile beraber gelen ve komut satırı üzerinden kullanılabilen compact.exe komutunun görsel bir arayüze taşınmış hali. Bu metod esas olarak klasörlerin sıkıştırılarak doysa ebatlarının küçültülmesini ve gözle görülür bir performans kaybı olmadan açılmasını muhtemel kılıyor. CompactGUI, Winrar ve Winzip gibi yazılımlardan değişik bir algoritma ile çalışıyor ve dosyalara ulaşabilmek için öncelikle dosyaları açmanız gerekmiyor, bu operasyon asıl zamanlı olarak yapılıyor. Bu süreçde gözle görülür bir performans kaybı yaşatmamakta. Aktüel bir harekâtçı ve CompactGUI ile sıkıştırılan klasörler, sıkıştırılmamış halleriyle hemen hemen aynı zamanda açılıyorlar.

CompactGUI, her klasörde aynı neticeyi vermemekle beraber, dosya ebadını yüzde 60’a kadar küçültebilmekte. CompactGUI, Adobe Photoshop gibi yüksek ebatlı programların dosya ebatlarını da küçültebilmekte.

 

CompactGUI BENZER İÇERİKLER
CompactGUI YAPILAN YORUMLAR