Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Asus EZ Yükleyici

Asus EZ Yükleyici

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

Asus EZ Installer şayet Asus marka bir anakart satın aldıysanız ve anakartınızın takılı olduğu bilgisayara Windows 7 yüklerken kasvet yaşıyorsanız problemlerinizi ortadan kaldırabilecek bir Windows 7 montaj USB’si yapma programı.

Bilgisayarlarınıza tamamen fiyatsız olarak indirip yararlanabileceğiniz bir uygulama olan Asus EZ Installer, şayet Asus anakarta sahip bilgisayarınızda Windows 7 montajı sırasında statik disklerinizi C:\, D:\ vs. göremiyor ve montaj yapmak için seçemiyorsanız ilacınız olabilen bir yazılım. Yeni jenerasyon bir Asus anakart aldığınızda Windows 7 montaj harekâtlarına başladıktan ve sistem sürücüleri kurulduktan sonra Windows’un kurulacağı depolama ünitesini tanımlarken “A required CD/DVD drive device driver is missing”kusurunu almaktasınız. Bu yanılgı sisteminizle geçimli SATA sürücülerinin Windows 7’nin orijinal montaj medyasında yer almamasından kaynaklanıyor. Asus EZ Installer ile bu SATA sürücülerinin yer aldığı Asus anakarta sahip bilgisayarınıza özel olarak modifiye edilmiş Windows 7 montaj medyası yapma işini asıllaştırabiliyorsunuz.

Asus EZ Installer esas olarak sahip olduğunuz orijinal Windows 7 medyasını bir Windows 7 montaj USB’sine veya Windows 7 İstanbul Sanayi Odası dosyasına dönüştürüyor. İstanbul Sanayi Odası dosyasını dilerseniz bir DVD’ye de yazdırabilir ve kendi Asus Windows 7 montaj DVD’nizi oluşturabilirsiniz.

Programın kullanımı gayet kolay. Asus EZ Installer’ı inidirip Winrar eşi arşiv idareyicisi ile açtıktan sonra arşiv dosyasının içindeki “xHCIWin7InstSln.exe” isimli dosyayı çalıştırın ve programı başlatın. Montajın ilk adımında orijinal Windows 7 montaj medyanızı tanımlıyorsunuz. İkinci adımda ise Asus anakartınızla geçimli yeni Windows 7 montaj medyası yapacağınız USB hafızayı seçiyorsunuz veya İstanbul Sanayi Odası kalıbının depolanacağı konumu tanımlıyorsunuz. Sonrasında ise harekâtları bitirerek yeni montaj medyanızı oluşturuyorsunuz. 

ANEKDOT: Asus EZ Installer ile montaj medyası yapacağınız USB hafıza içindeki tüm bilgiler silinmektedir. Bu sebeple dosyalarınızı yedeklemenizi öneri ederiz.

Asus EZ Yükleyici BENZER İÇERİKLER
Asus EZ Yükleyici YAPILAN YORUMLAR