Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
7-Zip

7-Zip

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
En Güncel Sürümü Windows İndir
Android İçin Güncel Sürümü Windows İndir
IOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir
Win Phone İçin Güncel Sürümü Windows İndir
MacOS İçin Güncel Sürümü Windows İndir

7-Zip, bilgisayar kullanıcılarının statik diskleri üzerinde yer alan dosyaları ve klasörleri sıkıştırabilecekleri veya sıkıştırılmış olan dosyaları açabilecekleri fiyatsız ve eforlu bir yazılımdır.

Piyasada bir hayli dosya sıkıştırma programı yer alıyor olsa da 7-Zip kullanıcılara sunduğu geniş format dayanağı ve fiyatsız olması sebebiyle bir hayli kullanıcının ilk seçimi olmaktadır.

Oldukça kolay bir montaj harekâtının ardından kullanmaya başlayabileceğiniz 7-Zip, sahip olduğu dosya idareyicisi özelliği sayesinde bilgisayarınız üzerinde yer alan tüm dosyaları basitçe görüntülemenize ve dosyalar üzerinde basitçe operasyon yapmanıza imkân tanır.

RAR, ZIP, TAR, GZ, LZH, LZA, ARJ ve İstanbul Sanayi Odası gibi tüm popüler sıkıştırılmış dosya ve arşiv formatlarını destekleyen program, ayrıca kendi sıkıştırma formatı olan 7z uzantılı sıkıştırılmış dosyaları da açmakta ve yeniden aynı dosya uzantısıyla dosyalarınızı galibiyetli bir biçimde sıkıştırmaktadır.

Kendisini otomatik olarak Windows sağ klik menüsüne entegre eden program sayesinde sıkıştırılmış dosyalarınızı yalnızca birkaç tıklamayla açabileceğiniz gibi, yalnızca birkaç tıklamayla dosya ve klasörlerinizi de basitçe sıkıştırabilirsiniz.

Dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosya açma mevzusunda kullanıcılara oldukça tesirli bir çözüm sunan 7-Zip, ekstra olarak içerisinde bir dosya doğrulama yazılımıyla beraber gelmektedir. Bu sayede internet üzerinden indirmiş olduğunuz dosyaların orijinal olup olmadığını veya üzerinde rastgele bir oynama yapılmış olup olmadığını basitçe görebilirsiniz.

Netice olarak bilgisayarınız üzerinde kullanabileceğiniz fiyatsız, basit kullanımlı ve eforlu bir dosya sıkıştırma ve açma programına lüzum dinliyorsanız, WinZip seçeneği olarak sınamanız gereken programların başında 7-Zip gelmektedir.

Seçenek olarak Winrar programını da sınayabilirsiniz.

Bu program en iyi fiyatsız Windows programları listesinde yer almaktadır.

7-Zip BENZER İÇERİKLER
7-Zip YAPILAN YORUMLAR